Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 21 Тра 2019, 08:04
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Форма входу

Логін:
Пароль:

Теги

Цікаво

Пошук

Головна » 2014 » Квітень » 22 » Шкідливо і небезпечно
10:38
Шкідливо і небезпечно
З настанням теплої погоди стають справжнім лихом пожежі сухої трави, сміття та пожнивних решток, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від необережно кинутого сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи вимоги ряду законодавчих документів, люди спалюють на присадибних ділянках, сільгоспугіддях суху траву, стерню, листя та сміття. В результаті вогонь палає на полях, луках, вздовж залізничних колій та автошляхів, утворюючи аварійну ситуацію на дорогах, та завдаючи довкіллю незлічених втрат.
Локалізувати та гасити такі пожежі дуже складно, оскільки вони мають високу швидкість поширення вогню, особливо у вітряну погоду. Тож існує реальна загроза поширення горіння на господарські, житлові будівлі та лісонасадження. Зазначимо, що шкода від подібних пожеж багатостороння і вкрай небезпечна, адже вогонь випалює коріння первоцвітів, руйнує родючий шар ґрунту та знищує живих істот. Крім того, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляють майже дев’ять кілограмів мікрочастинок диму, до яких входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. При тлінні, без доступу кисню, минулорічного листя виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Також, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.
Нагадуємо, що згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.
За самовільне випалювання рослинності або її залишків стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення штрафу на громадян від 10 до 20, а на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачена кримінальна відповідальність. Так, згідно із статтею 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.
Якщо Ви отримали дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, будьте уважними та обережними у поводженні з вогнем. Перед тим, як розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові або господарчі будівлі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники і запальнички. Перебуваючи в лісах та паркових зонах, не кидайте непогашені сірники, недопалки, а також ні в якому разі не розпалюйте вогнища.

Ярошовець В.П., завідувач Ніжинських міських курсів
НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Переглядів: 289 | Додав: komar | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

каталог сайтів